На овогодинешното отворање на Health, Fitness & Wellness Expo на 23.09.2016 од 17:30ч ви го претставуваме Карлос Мерајо Гарсија!

 

DSC_8389Секогаш во чекор со светските трендови и новитети, за прв пат во Македонија ќе имаме прилика овозможена од Спорт Инн центарот, да видиме што е Slackline.

Настанот ќе го отвори Карлос Мерајо Гарсија, кој е трократен првак на Шпанија во slackline и е рангиран во топ 10те во Светот.

Повеќе за Карлос можете да прочитате во ексклузивното интевју во дневниот весник Нова Македонија.

Не го пропуштајте големото отворање на 23.09.2016 од 17:30 часот во Хотел Александар Палас, единствена можност во живо да се дружите со Карлос Мерајо Гарсија и да пробате Slackline!

DSC09777